Mateřská školka

MATEŘSKÁ ŠKOLA BOŽETICE

Web: http://ms-bozetice2.webnode.cz/

 

,,MALÁ ŠKOLIČKA PLNÁ SLUNÍČKA“

Mateřská škola Božetice je příspěvkovou organizací, zřizovatelem je Obec Božetice.

Mateřská škola je jednotřídní vesnická školka s maximální kapacitou 24 dětí.

Třída je věkově heterogenní a vzdělávají se zde děti již od 2 do 6 let (popř. do 7 let – odklad školní docházky).

Otevírací doba je od 6:30 do 16:00 hod.

Součástí mateřské školy je školní jídelna. 

 

Jedná se o jednopatrovou  budovu, která byla postavena občany v akci „Z“ a slavnostně otevřena 31.8.1980.

Samotné předškolní vzdělávání má ale v Božeticích mnohem starší kořeny, datuje se až k roku 1947.

Samotná budova školky je situována v klidném prostředí vesnice Božetice. Obklopuje ji rozlehlá zahrada, která skýtá dětem jak zdravé životní prostředí, tak i dostatek prostoru pro pohyb a vlastní hru. Zde děti získávají kladný vztah k živé i neživé přírodě a také k činnostem souvisejícím s celoroční  péčí o zahradu. Velice oblíbený je bylinkový záhonek, který děti hojně využívají ke své hře. Areál školky disponuje také asfaltovou silnicí a asfaltovou plochou určenou  pro dětské hry, velkým pískovištěm, domečkem na hraní, houpačkami, skluzavkami a kolotočem. Součástí zahrady je i terénní dráha pro dětská odstrkovadla a koloběžky. Dále uměle vytvořený kopec, který je určený pro zimní radovánky a k celoročnímu pozorování okolí školky. Stín na zahradě zajišťují dřevěné přístřešky,  vrbová chýše a vrbový  tunel, dále různé látkové přístřešky sloužící jako stany.

V suterénu školky se nachází sklad hraček a sportovního vybavení. Dále malé třídy určené k tvoření a hře při horkých letních dnech nebo při nepřízni počasí. Děti zde mají k dispozici sociální zařízení a velkou umývárnu.

V patře se nachází vstupní prostory, prostorná šatna s novým nábytkem, umývárna a toalety. Dále vesele vymalovaná a vyzdobená třída se stolečky určenými ke hře a stravování. Herna s kobercem slouží ke hře, ale i k odpolednímu odpočinku na lehátkách. Je vybavena různými hračkami, kuchyňkou, obchodem, domečkem, dětskou knihovničkou, dětskou sedací soupravou, pianem a velkoplošnou televizní obrazovkou.

 

 Ředitelka:
Bc. Blanka Shorná

Učitelka:
Bc. Vendula Váchová

Vedoucí školní jídelny, kuchařka: Pavlína Zemanová

Kontakt:

Mateřská škola Božetice, Božetice 7, 389 51  Sepekov

Tel.: 382 581 436
E-mail: ms@bozetice.cz

 

 

 

Comments are closed